Konkurs na Najlepszą Filię Biblioteczną Powiatu Cieszyńskiego
Dodane przez admin_ug3 dnia Listopad 15 2016 08:12:59

Starostwo Powiatowe i Biblioteka Miejska w Cieszynie, pełniąca zadania biblioteki powiatowej są organizatorami powiatowego konkursu na Najlepsza Filię Biblioteczną.
Konkurs ma za zadanie motywować i inspirować bibliotekarzy powiatu cieszyńskiego do poszukiwania i wprowadzania nowych, ciekawych inicjatyw oraz form integrujących mieszkańców. W konkursie tym biorą udział filie bibliotek publicznych z Gmin: Strumień, Chybie, Skoczów,Dębowiec, Ustroń, Zebrzydowice, Goleszów, Hażlach, za wyjątkiem Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, jako Organizatora.
Wyboru najlepszej biblioteki dokona Komisja Konkursowa składająca się z przedstawicieli Biblioteki Śląskiej, Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz Biblioteki Miejskiej. Ocenie Komisji poddane będą m.in. stan czytelnictwa, komputeryzacja, działalność edukacyjna, formy pracy z użytkownikiem, w tym gama działań promujących dorobek intelektualny i artystyczny społeczności lokalnej, pomoc w rozwijaniu zainteresowań użytkowników. Na ostateczną ocenę Komisji wpłyną także: opinie czytelników oraz głosowanie na Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL