Nawigacja
Menu główne
Strona Główna
Informacje ogólne
Gospodarze Gminy
Struktura Urzędu
Ogłoszenia Wójta Gminy
O gminie Zebrzydowice
Mapa Gminy
Rada Gminy
Informator
Raport o stanie oświaty
Szkody górnicze
Download
Linki
Kontakt
Galeria
Polityka cookies

Menu przetargi
Ogłoszenia
Dokumenty przetargowe
Odpowiedzi na pytania
Protokoły otwarcia ofert
Wyniki Przetargów
Zawarte umowy

Konsultacje Społeczne
Ogłoszenia
Dokumenty podlegające konsultacjom
Wyniki konsultacji

Jednostki Gminy
GZWiK
GOPS
Szkoły/Przedszkola

Instytucje Kultury
GOK
GBP
GCI

Dzienniki Elektroniczne
Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Śląskiego

Szukaj
BIP


SEKAP
Więcej informacji


Platforma PeUP

Profil Zaufany
e-Urząd
Projekty Europejskie
Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020

Program Rozwoju Subregionu Południowego Województwa Śląskiego/Plan Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych celem wzmocnienia współpracy między JST koniecznej do realizacji wspólnych działań na obszarze funkcjonalnym


Współpraca młodych ludzi nie zna granic


Aktywnie w stronę turystyki pogranicza

Przedszkolaki - wyposażone w wiedzę, umiejętności, zdolności

Przystanek SZKOŁA - podniesienie aktywności edukacyjnej dzieci i młodzieży Gminy Zebrzydowice
FIIZ - PKS

Losowa Fotka
Gminne Dożynki Zebrzydowice 2015
Gminne Dożynki Zebrzydowice 2015
Gminne Dożynki Zebrzydowice 2015
Stara wersja strony www
Kliknij poniżej aby przejść do starej strony www
.

Uwaga stara wersja strony jest nieaktualizowana od dnia 15 marca 2009 roku

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 4
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: admin_ug3
Odjzadowe Przedszkole (program: Pora już siać)
Już wkrótce zawita do  gminy Zebrzydowice super odjazdowe przedszkole pokazowe! Wypatruj uważnie Playbusa – kolorowego autobusu zaadoptowanego na czasowe mobilne przedszkole dla dzieci i informatorium dla rodziców. Przyjdź ze swoją pociechą i zobacz! Aby dowiedzieć się więcej wejdź na stronę projektu www.porajuzsiac.pl, zadzwoń do Biura Projektu pod numer (32) 201 09 50
Playbus pojawi się przy Zamku w Zebrzydowicach w dniach 16 – 20. 08. 2010 i czynny będzie w godzinach: 8.00-14.00

Edukacja
Wykształcenie jest w obecnych czasach determinantem naszego życia. Dzięki wykształceniu zdobywamy dobrą pracę, lepiej nam się powodzi i możemy podnieść swój standard życia. Pierwszym etapem zdobywania wykształcenia jest edukacja przedszkolna.
Edukacja prowadzona we wczesnych latach dziecka, przede wszystkim w przedszkolu, ma ogromny wpływ na dalszy rozwój człowieka. Jest to kluczowy etap rozwoju intelektualnego dziecka. Badania naukowe wskazują na wyraźny związek między nauczaniem przedszkolnym, a przyszłymi osiągnięciami. Umiejętności, które dzieci wyniosą z przedszkola, procentują w szkole. Badania kompetencji dzieci na progu szkoły podstawowej wskazują, że czytanie, pisanie i liczenie rosną wraz z długością stażu przedszkolnego. Najlepsze wyniki osiągają dzieci, które poszły do przedszkola w wieku lat 3, najsłabsze te, które trafiły tam po ukończeniu lat 6.
Wiek 3-5 lat to okres największych możliwości poznawczych. We wczesnym dzieciństwie kształtują się umiejętności społeczne, werbalne i emocjonalne, niezbędne w dalszej karierze szkolnej i zawodowej. Okres ten, przez Alberta Schweitzera (lekarza, jednego z najwybitniejszych wychowawców młodego pokolenia), nazywany był „czasem siewu”, gdyż to co w tych latach posiejemy, w następnych (odpowiednio pielęgnowane) wyda plon.

O projekcie
Projekt „Pora już siać” to kampania informacyjna promująca edukację przedszkolną na obszarach Górnego Śląska o niskiej liczbie ośrodków przedszkolnych. Projekt jest realizowany ze środków POKL, Priorytet IX – rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, działanie 9.1 – wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych, świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.1 – zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.

Grupa docelowa
Działania zaplanowane na okres 01.02.2010 - 31.01.2011 skierowane są do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym (3-5) oraz samych dzieci, zamieszkujących gminy wiejskie woj. śląskiego o niższym niż średnia w woj. wskaźnikiem upowszechnienia edukacji przedszkolnej, ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości, w których nie funkcjonuje żadne przedszkole lub alternatywna forma edukacji, skutkiem czego dzieci są pozbawione równych szans rozwoju edukacyjno społecznego.
Działania projektu obejmą 30 gmin wiejskich województwa śląskiego z powiatów:
Częstochowskiego
myszkowskiego
cieszyńskiego
żywieckiego
zawierciańskiego
wodzisławskiego.

Cel projektu
Celem projektu jest upowszechnienie edukacji przedszkolnej na obszarach wiejskich woj. śląskiego o niskim (0-40%) odsetku dzieci uczęszczających do przedszkoli, a w szczególności:
podniesienie świadomości rodziców dzieci w wieku przedszkolnym z obszarów wiejskich Śląska o znaczeniu wczesnej edukacji dla dalszego rozwoju dziecka
podniesienie wiedzy na temat konieczności wyrównywania szans edukacyjnych dzieci na obszarach wiejskich
upowszechnienie dobrych praktyk wśród rodziców małych dzieci, związanych z możliwością zakładania i finansowania alternatywnych ośrodków edukacji przedszkolnej.

Główne działania

Organizacja i funkcjonowanie kompleksowo wyposażonego mobilnego, pokazowego przedszkola w każdej z 30 gmin wiejskich woj. śląskiego.
Do każdej z wybranych gmin zawita wesoły Playbus, czyli kolorowy autobus, zaadaptowany na czasowe, objazdowe przedszkole dla dzieci i informatorium dla rodziców. Załoga playbusa składa się z pedagoga, konsultanta ds. tworzenia ośrodków przedszkolnych i alternatywnych form wczesnej edukacji, animatora zabaw dziecięcych oraz kierowcy. Załoga bezpłatnie udostępnia zawartość play busa – zabawki, materiały edukacyjne i dydaktyczne. W każdej gminie Playbus stacjonuje przez 5 dni, od poniedziałku do piątku, w czasie których odbywają się 6-godzinne pokazowe zajęcia przedszkolne. W zajęciach uczestniczą rodzice wraz z dziećmi. W czasie swobodnej zabawy dzieci pod okiem animatora, w części Playbusa zaadaptowanej na Informatorium, rodzice mogą porozmawiać z pedagogiem i konsultantem i uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania związane z edukacją przedszkolną.
W przypadku niepogody, w miesiącach zimowych i przy zainteresowaniu przekraczającym 25 dzieci dziennie, zajęcia pokazowe dla dzieci prowadzone będą w pomieszczeniu udostępnionym przez gminę.
Opracowanie oraz dystrybucja opracowań związanych z edukacją przedszkolną oraz zakładaniem małych przedszkoli w gminach wiejskich.

Opracowanie oraz dystrybucja w gazetach powiatowych insertów prasowych .„Przedszkole na dobry start”, zawierających krótkie artykuły dla rodziców dotyczące stymulowania rozwoju dzieci poprzez edukację przedszkolną, kolorowanki, porady dotyczące organizowania edukacji przedszkolnej na wsi i specjalny dodatek dla tatusiów.

Przeprowadzenie dwóch seminariów informacyjnych promujących wyniki kampanii informacyjnej oraz podsumowujących realizację projektu.


Rodzina 500 plus
Kamera
Kamera na Młyńszczok
Mapa Gminy

Punkt
PROFILAKTYKA
UZALEŻNIEŃ
Gospodarka odpadami
Nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi:ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE


STAN WODY W PIOTRÓWCE

OSTRZEŻENIA I RAPORTY
Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego
JAKOŚĆ POWIETRZA - INFORMOWANIE


SIP

GUS - SVS 2015


DANE STATYSTYCZNE GMINY
Information / Informace
Information

english

Informace

Czech
Wiadomości znad Piotrówki
najnowszy numer Wiadomości znad Piotrówki:

www.wzp.zebrzydowice.pl
ORLIK 2012

Bannery


Rządowe Centrum Legislacji


Powiat CieszyńskiCopyright © Urząd Gminy Zebrzydowice 2013
Urząd Gminy w Zebrzydowicach ul. Ks. A. Janusza 6, tel. 032 47 55 100, fax: 032 469 32 66
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w Państwa przeglądarce internetowej.
Więcej szczegółów w dziale Polityka prywatności

Za treści publikowane na stronach zawartych w odnośnikach (linkach) do innych witryn lub instytucji Urząd Gminy Zebrzydowice nie odpowiada
   PHP-Fusion