Nawigacja
Menu główne
Strona Główna
Informacje ogólne
Gospodarze Gminy
Struktura Urzędu
Ogłoszenia Wójta Gminy
O gminie Zebrzydowice
Mapa Gminy
Rada Gminy
Informator
Raport o stanie oświaty
Szkody górnicze
Download
Linki
Kontakt
Galeria
Polityka cookies

Menu przetargi
Ogłoszenia
Dokumenty przetargowe
Odpowiedzi na pytania
Protokoły otwarcia ofert
Wyniki Przetargów
Zawarte umowy

Konsultacje Społeczne
Ogłoszenia
Dokumenty podlegające konsultacjom
Wyniki konsultacji

Jednostki Gminy
GZWiK
GOPS
Szkoły/Przedszkola

Instytucje Kultury
GOK
GBP
GCI

Dzienniki Elektroniczne
Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Śląskiego

Szukaj
BIP


SEKAP
Więcej informacji


Platforma PeUP

Profil Zaufany
e-Urząd
Projekty Europejskie
Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020

Program Rozwoju Subregionu Południowego Województwa Śląskiego/Plan Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych celem wzmocnienia współpracy między JST koniecznej do realizacji wspólnych działań na obszarze funkcjonalnym


Współpraca młodych ludzi nie zna granic


Aktywnie w stronę turystyki pogranicza

Przedszkolaki - wyposażone w wiedzę, umiejętności, zdolności

Przystanek SZKOŁA - podniesienie aktywności edukacyjnej dzieci i młodzieży Gminy Zebrzydowice
FIIZ - PKS

Losowa Fotka
Otwarcie sali treningowej (strzelnicy) w OSP Zebrzydowice
Otwarcie sali treningowej (strzelnicy) w OSP Zebrzydowice
Otwarcie sali treningowej (strzelnicy) w OSP Zebrzydowice
Stara wersja strony www
Kliknij poniżej aby przejść do starej strony www
.

Uwaga stara wersja strony jest nieaktualizowana od dnia 15 marca 2009 roku

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 4
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: admin_ug3
Przetarg IR.271.7.2016 (Modernizacja oświetlenia ulicznego w Gminie Zebrzydowice)
Odpowiedzi na pytania

Zebrzydowice, dnia  13.05.2016  r.

IR.271.7.2016

Dotyczy:przetargu nieograniczonego powyżej 30.000 EURO na realizację zadania pn. "Modernizacja oświetlenia ulicznego w Gminie Zebrzydowice"

     W związku z kolejnymi zapytaniami, które wpłynęły w sprawie w/w postępowania udzielamy następujących odpowiedzi:

Pytanie 1.
Proszę o ponowne przeanalizowanie odpowiedzi na zadane pytania. W odpowiedzi jako argument wykluczenia proponowanego rozwiązania pojawiła się konieczność ciągłego zasilania sterowników w oprawach, co nie jest wymagane.
Analizując propozycje proszę wziąć pod uwagę fakt, że każde urządzenie elektryczne aby pracowało wymaga zasilania. W przypadku gdy nie będą zasilane obwody oświetleniowe nie będą zasilone również sterowniki niezależnie czy będą to sterowniki komunikujące się z szafką oświetleniową, czy bezpośrednio z systemem komputerowym. Komunikacja w takim wypadku będzie się odbywać jedynie pomiędzy systemem informatycznym a szafą oświetleniową. Dopiero podanie napięcia na obwody oświetleniowe pozwoli realizować funkcjonalność sterowania indywidualnego oraz monitorowania każdej oprawy.
W specyfikacji nie zapisali Państwo wymogu aby sterownik w szafie miał funkcjonalność załączania i wyłączania obwodów oświetleniowych. Zachęcam do dołączenia tego wymogu , aby większość rozwiązań sterowników grupowych ogranicza się do przekazywania informacji z opraw do systemu nadrzędnego, zaś funkcje załączania/wyłączania oświetlenia jest realizowana przez standardowe zegary astronomiczne.
W przypadku naszej propozycji, komunikacja pomiędzy oprawami a systemem nadrzędnym jest bezpośrednia, zaś szafy są wyposażone w sterowniki, które realizują funkcjonalność załączania i wyłączania obwodów oświetleniowych oraz monitorują pracę szafy. Operator systemu ma możliwość zdalnej zmiany harmonogramów pracy, czy sterowania pracą szafy z tego samego systemu informatycznego.

W nawiązaniu do opublikowania odpowiedzi na pytania wnosimy o zmianę stanowiska.
Odpowiedź 12
Zamawiający ograniczył konkurencyjność nie dopuszczając do zastosowania rozwiązań gdzie sterowniki zabudowywane w oprawach będą komunikowały się bezpośrednio z warstwą informatyczną systemu z pominięciem dodatkowych elementów montowanych w szafkach oświetleniowych, argumentując, że takie rozwiązanie wymaga ciągłego zasilania / 24h/dobę /, które to z podanych w odpowiedzi powodów jest nie do zaakceptowania przez zamawiającego.
Prosimy o ponowne rozważenie dopuszczenia do stosowania zaproponowanego rozwiązania z następujących powodów:
- system, którego sterowniki zabudowane w oprawach komunikują się z warstwą informatyczną bezpośrednio , nie wymaga ciągłego zasilania instalacji oświetleniowej - komunikacja z oprawami, podobnie jak w dopuszczonych rozwiązaniach, odbywa się w godzinach nocnych, gdy zasilone są oprawy,
- systemy komunikujące się, czy to za pośrednictwem sygnału radiowego RF, czy za pośrednictwem sygnału po linii zasilającej PLC, wymieniają dane ze sterownikami w oprawach jedynie wtedy, gdy są one zasilone, czyli dokładnie wtedy, gdy odbywa się to w zaproponowanym systemie.


Analizując odpowiedzi zamawiającego oraz wymogi SIWZ wnosimy również o dopisanie wymogu.

Sterowniki zabudowane we wszystkich szafach oświetleniowych objętych projektem muszą posiadać zdolność wyłączania i załączania obwodów oświetleniowych zgodnie z kalendarzem pracy, który zamawiający będzie mógł modyfikować i monitorować z poziomu systemu informatycznego służącego do zarządzania pracą opraw oświetleniowych.

W chwili obecnej, w zapisach specyfikacji nie ma takiego wymogu, co mogłoby zostać literalnie potraktowane w taki sposób, że sterowniki zabudowane w szafach służą do przekazywania wyłącznie informacji pomiędzy sterownikami lokalnymi w oprawach a warstwą informatyczną systemu, a załączanie i wyłączanie obwodów oświetleniowych odbywa się w oparciu o te same lub takie same zegary astronomiczne jak obecnie.

Odp.
W uzupełnieniu odpowiedzi dotyczącej bezpośredniej komunikacji sterowników opraw z systemem informatycznym, po wyjaśnieniach udzielonych przez Wykonawcę, Zamawiający informuje, że istnieje jeszcze jedna przyczyna, dla której wyklucza taką bezpośrednią komunikację. Przyczyna jest związana z kosztami eksploatacyjnymi (kosztami łączy komunikacyjnych jakie należy zapewnić dla każdego sterownika oprawy), które Zamawiający będzie musiał ponosić po okresie gwarancyjnym. Ponieważ Zamawiający na etapie prowadzenia postępowania przetargowego nie jest w stanie określić tych kosztów nie może przyjąć takiego rozwiązania.
Wykluczając jedną z możliwych do zastosowania technologii Zamawiający w żaden sposób nie ogranicza konkurencyjności, gdyż nie dyskryminuje w ten sposób żadnego z Wykonawców, a jedynie zmniejsza wachlarz możliwych do zaoferowania rozwiązań technicznych.

Zamawiający w dokumencie: "Wymagania dla sterowników grupowych" określił w pkt 3 wymaganie, aby sterownik grupowy posiadał możliwość podania sygnału załączenia oświetlenia w trybie podstawowym zsynchronizowanym z cyklami wschodów i zachodów słońca. Dodatkowo w uwagach została podana informacja, że sterownik grupowy powinien mieć możliwość sterownia oprawami nie podlegającymi modernizacji zabudowanymi na niektórych ciągach oświetleniowych (oprawy z tradycyjnymi lampami sodowymi).
Wymaganie to należy rozumieć, jako zdolność sterownika grupowego do załączania/wyłączania obwodów oświetleniowych poprzez podanie napięcia, zgodnie z kalendarzem pracy ustalonym w systemie sterującym.
 
 WÓJT GMINY ZEBRZYDOWICE
mgr Andrzej KONDZIOŁKA

Rodzina 500 plus
Kamera
Kamera na Młyńszczok
Mapa Gminy

Punkt
PROFILAKTYKA
UZALEŻNIEŃ
Gospodarka odpadami
Nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi:ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE


STAN WODY W PIOTRÓWCE

OSTRZEŻENIA I RAPORTY
Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego
JAKOŚĆ POWIETRZA - INFORMOWANIE


SIP

GUS - SVS 2015


DANE STATYSTYCZNE GMINY
Information / Informace
Information

english

Informace

Czech
Wiadomości znad Piotrówki
najnowszy numer Wiadomości znad Piotrówki:

www.wzp.zebrzydowice.pl
ORLIK 2012

Bannery


Rządowe Centrum Legislacji


Powiat CieszyńskiCopyright © Urząd Gminy Zebrzydowice 2013
Urząd Gminy w Zebrzydowicach ul. Ks. A. Janusza 6, tel. 032 47 55 100, fax: 032 469 32 66
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w Państwa przeglądarce internetowej.
Więcej szczegółów w dziale Polityka prywatności

Za treści publikowane na stronach zawartych w odnośnikach (linkach) do innych witryn lub instytucji Urząd Gminy Zebrzydowice nie odpowiada
   PHP-Fusion