Nawigacja
Menu główne
Strona Główna
Informacje ogólne
Gospodarze Gminy
Struktura Urzędu
Ogłoszenia Wójta Gminy
O gminie Zebrzydowice
Mapa Gminy
Rada Gminy
Informator
Raport o stanie oświaty
Szkody górnicze
Download
Linki
Kontakt
Galeria
Polityka cookies

Menu przetargi
Ogłoszenia
Dokumenty przetargowe
Odpowiedzi na pytania
Protokoły otwarcia ofert
Wyniki Przetargów
Zawarte umowy

Konsultacje Społeczne
Ogłoszenia
Dokumenty podlegające konsultacjom
Wyniki konsultacji

Jednostki Gminy
GZWiK
GOPS
Szkoły/Przedszkola

Instytucje Kultury
GOK
GBP
GCI

Dzienniki Elektroniczne
Rządowe Centrum Legislacji
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Śląskiego

Szukaj
BIP


SEKAP
Więcej informacji


Platforma PeUP

Profil Zaufany
e-Urząd
Projekty Europejskie
Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020

Program Rozwoju Subregionu Południowego Województwa Śląskiego/Plan Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych celem wzmocnienia współpracy między JST koniecznej do realizacji wspólnych działań na obszarze funkcjonalnym


Współpraca młodych ludzi nie zna granic


Aktywnie w stronę turystyki pogranicza

Przedszkolaki - wyposażone w wiedzę, umiejętności, zdolności

Przystanek SZKOŁA - podniesienie aktywności edukacyjnej dzieci i młodzieży Gminy Zebrzydowice
FIIZ - PKS

Losowa Fotka
Wielkie Otwarcie Stawu Zamkowego
Wielkie Otwarcie Stawu Zamkowego
Wielkie Otwarcie Stawu Zamkowego
Stara wersja strony www
Kliknij poniżej aby przejść do starej strony www
.

Uwaga stara wersja strony jest nieaktualizowana od dnia 15 marca 2009 roku

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 4
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: admin_ug3
Przetarg IR.271.4.2011 ("Rewitalizacja budynku Starej szkoły w Zebrzydowicach ...")
Odpowiedzi na pytania

Zebrzydowice, dnia  13.04.2011 r.

IR.271.4.2011

Dotyczy:przetargu nieograniczonego na realizację zadania p.n. "Rewitalizacja budynku Starej szkoły w Zebrzydowicach na potrzeby Centrum Aktywności Lokalnej oraz cele edukacyjne"

     W związku z kolejnymi zapytaniami, które wpłynęły w sprawie w/w przetargu udzielamy następujących odpowiedzi:

Pytanie 1.
W projekcie wykonawczym branża elektryczna: Zagospodarowanie terenu w centrum Zebrzydowice - budowa parkingu oraz placu z fontanną, zasilanie fontanny - widnieje zakres robót, który obejmuje:
- wytyczenie trasy kablowej
- wykonanie wykopów ziemnych pod kable
- nasypanie podwójnej 10 cm warstwy piasku na dnie wykopu
- ułożenie kabli i bednarki ocynkowanej w gotowych wykopach oraz założenie osłon kablowych
- zasypanie kabli w gotowych wykopach
- układanie kabla natynkowo w rurkach ochronnych w pomieszczeniach Urzędu Gminy
- zabudowa projektowanej aparatury w istniejącej rozdzielni Urzędu Gminy
- zawieszenie przęsła napowietrznego Asas 2 x 35 nad drogą
- wykonanie połączenia kabli i przewodów, przeprowadzenie badań i pomiarów kontrolnych całego oświetlenia
W związku z tym, że prace te nie są ujęte w żadnym z przedmiarów to czy są one objęte tym przetargiem?. Jeżeli tak to prosimy o uzupełnienie dokumentacji o przedmiar robót dotyczących zasilania fontanny uwzględniającymi w/w prace.

Odp. W pozycji 29 przedmiaru w branży inżynieryjnej / folder fontanna / należy skalkulować wymienione roboty.

Pytanie 2.
W opisie technicznym "Instalacja elektryczna i sterowania fontanny" pkt 3 widnieje zapis :"instalację elektryczną w obrębie fontanny projektuje się kablami YDYżo 450/750V o ilości żył i średnicy dostosowanych do odbioru. Kable należy ułożyć w kanałach elektroinstalacyjnych typu LS oraz KS firmy EMITER. Kanały, puszki, przełączniki oraz gniazda zamontować należy natynkowo do ścian pomieszczenia maszynowni. Kable zasilające reflektory projektuje się kablami H-RN-F firmy Lappkabel, które należy ułożyć w rurach osłonowych w fundamencie niecki fontanny. Przejścia kabli przez ścianę maszynowni należy wykonać w rurach osłonowych oraz uszczelnić"
W związku z tym, że prace te nie są ujęte w żadnym z przedmiarów to czy są one objęte tym przetargiem?. Jeżeli tak to prosimy o uzupełnienie dokumentacji o przedmiar robót dotyczących instalacji elektrycznej i sterowania fontanny uwzględniającej w/w prace.

Odp. Dodaje się nową pozycję przedmiarową :

Lp.PodstawaOPISJedn. obmiaruIlośćCena jedn.Wartość
 Kalkulacja własnaInstalacja elektryczna i sterowanie fontanny wg dokumentacji projektowejkpl1  

Pytanie 3.
W opisie technicznym "Instalacja elektryczna i sterowania fontanny" pkt 4 widnieje zapis "Układ sterowania składa się z szafki zasilająco-sterującej zawierającej zabezpieczenia wszystkich obwodów elektrycznych, styczniki załączające poszczególne urządzenia oraz zegary sterujące"
W związku z tym, że prace te nie są ujęte w żadnym z przedmiarów to czy są one objęte tym przetargiem? Jeżeli tak to prosimy o uzupełnienie dokumentacji o przedmiar robót dotyczących instalacji elektrycznej i sterowania fontanny uwzględniające w/w prace.

Odp. Patrz odpowiedź jak w pytaniu 2.

Pytanie 4.
W projekcie i opisie technologicznym fontanny "Technologia uzdatniania i obiegu wody pkt nr 6 widnieje zapis "Do oświetlenia fontanny zastosowano łącznie 12 reflektorów podwodnych MP 8, każdy o mocy 75W/12V / światło białe /".
Materiały te nie są ujęte w żadnym przedmiarze, czy są one objęte tym przetargiem? Jeżeli tak to prosimy o uzupełnienie dokumentacji o przedmiar dotyczący oświetlenia fontanny wraz z pracami towarzyszącymi.

Odp. Materiały zostały ujęte w "Zestawieniu komponentów technologii, elementów konstrukcyjnych oraz budowlanych fontanny w Zebrzydowicach" - załącznik w materiałach przetargowych.

Pytanie 5.
W przedmiarze robót "Instalacja telefoniczna" pozycja nr 15 uwzględniona jest szafa telekomunikacyjna. Co należy rozumieć pod tym pojęciem. Prosimy o podanie rodzaju szafy i jej wyposażenia.

Odp. W skład szafy telefonicznej wchodzi:

  1. Szafka 1-sekc. z metalowymi drzwiami z szybą i cylindrycznym zamkiem, 6U, gł. 310 mm, typ NWE-3A06/GL/ZS - Eaton Moeller lub równoważny - 1 szt.
  2. Panel krosowy kat. 5 e, 16xRJ45 nieekranowany, typ DNW-PPL/19H1/16RJ45/5E/U/00 , - Eaton Moeller lub równoważny - 2 szt.
  3. Kabel krosowy RJ45 kat. 5 e, UTP, PVC, szary, 0,5 m, typ DNW-PC/0050/RJ45/RJ45/5E/UTP/GR/PV - Eaton Moller lub równoważny - 2 szt
  4. Akcesoria dodatkowe - Eaton Moller lub równoważny - 1 szt.

Pytanie 6.
W przedmiarze robót "Instalacja telefoniczna" nie ujęto gniazd telefonicznych. Prosimy o uzupełnienie przedmiaru o dodatkową pozycję z podaniem ilości gniazd.

Odp. Dodatkowa pozycja dot. gniazd:

Lp.PodstawaOPISJedn. obmiaruIlośćCena jedn.Wartość
  Gniazdo telefoniczne 2xRJ45, KAT.3, UTP, podtynkowe, z ramkami 80 x 80 typ HSEDU2UW3F - Cabling System lub równoważnyszt2  

Pytanie 7.
W projekcie "Instalacja telefoniczna pkt 1 widnieje zapis: "Na każdym piętrze zabudowana zostanie puszka rozgałęźna". Prosimy o podanie typu i rodzaju puszki i jej wyposażenie.

Odp. Puszka rozgałęźna - obudowa natynkowa 30 parowa - typ HSTMBOX1V - Cabling System lub równoważny.

Pytanie 8.
W przedmiarze robót "Instalacja telefoniczna" nie została ujęta puszka rozgałęźna. Prosimy o uzupełnienie przedmiaru o dodatkową pozycję wraz z ilością puszek.

Odp.Dodatkowa pozycja dot. puszki rozgałęźnej

Lp.PodstawaOPISJedn. obmiaruIlośćCena jedn.Wartość
  Obudowa natynkowa 30 parowa typ HSTMBOX1V - Cabling System lub równoważnyszt3  

Pytanie 9.
W projekcie "Instalacja telefoniczna" pkt 1 widnieje zapis: "Cała instalacja zostanie wykonana w rurkach ochronnych". W przedmiarze nie ujęto rur ochronnych. Prosimy o uzupełnienie przedmiaru o dodatkową pozycję wraz z ilością i rodzajem rur.

Odp. Dodatkowa pozycja dot. rur do instalacji telefonicznej

Lp.PodstawaOPISJedn. obmiaruIlośćCena jedn.Wartość
  Rura karbowana o średniej odporności z pilotem - typ FXP-Ready 16 LG - Dietzel Univolt mb120  

Pytanie 10.
W przedmiarze robót "Instalacje elektryczne" pozycja nr 9.2 uwzględniona jest kuchnia elektryczna. Prosimy o podanie przykładowego typu i rodzaju kuchenki, z zaznaczeniem czy ma być to profesjonalny sprzęt wolnostojący, ogólnodostępny?

Odp. Kuchnia elektryczna, z płytą ceramiczną, piekarnikiem, 4-ro palnikowa / 4 pola Hi-Light w tym 2 pola 2-strefowe /, z programatorem elektronicznym, z termoobiegiem, klasa energetyczna A+, wolnostojąca.

Pytanie 11.
W przedmiarze robót "Instalacje elektryczne" pozycja nr 9.3 uwzględniona jest zmywarka. Prosimy o podanie przykładowego typu i rodzaju zmywarki, z zaznaczeniem czy ma to być sprzęt wolnostojący, ogólnodostępny?

Odp. Zmywarka - profesjonalna do szkła i naczyń, z termostatem temperatury do mycia 60 ºC, wyparzania 90 ºC, o wymiarach standardowych 60x60x82 z wyposażeniem min. 2 kosze + 1 pojemnik na sztućce.

Pytanie 12.
W przedmiarze robót "Instalacje elektryczne" pozycja nr 9.4 uwzględniona jest lada bemarowa. Prosimy o podanie przykładowego typu i rodzaju lady, z zaznaczeniem czy ma to być profesjonalny sprzęt wolnostojący, ogólnodostępny?

Odp. Lada bemarowa - profesjonalna, w szafce otwartej, o powierzchni ekspozycji 2 m x 0,7 m / min. 4 pojemniki /. Zakres temperatur 30 - 80 ºC.

Pytanie 13.
W przedmiarze robót "Instalacje elektryczne" pozycja nr 9.5 uwzględniona jest lodówka. Prosimy o podanie przykładowego typu i rodzaju lodówki, z zaznaczeniem czy ma to być profesjonalny sprzęt wolnostojący, ogólnodostępny?

Odp. Przyjąć chłodziarkę bez zamrażalnika, klasa energetyczna A++ , o pojemności całkowitej min. 170 l, wolnostojąca, o szerokości 55-60 cm.

Przedmiar na roboty budowlane.

Pytanie 14.
Brak w przedmiarze rozbiórki dwóch warstw istniejącego deskowania gr. 3 cm stropu nad parterem i nad I piętrem zgodnie z rysunkami zawartymi w Ocenie stanu technicznego budynku str 4 i str 5 - prosimy o uzupełnienie przedmiaru z podaniem ilości robót / poz. Nr 38 i 50 przedmiaru dotyczą tylko rozbiórki otynkowanej podsufitki /.

Odp. Patrz nowy przedmiar załączony do niniejszego pisma.

Pytanie 15.
Brak w przedmiarze rozbiórki jednej warstwy istniejącego deskowania gr. 3 cm stropu nad II piętrem zgodnie z rysunkiem zawartym w Ocenie stanu technicznego budynku str. 5 - prosimy o uzupełnienie przedmiaru z podaniem ilości robót / poz. Nr 62 przedmiaru dotyczy tylko rozbiórki otynkowanej podsufitki /.

Odp. Patrz nowy przedmiar załączony do niniejszego pisma.

Pytanie 16.
Pozycja nr 45 i 57 - płyta OSB o grub. 2 cm - zgodnie z rysunkiem zawartym w Ocenie stanu technicznego budynku str 10 i 14 powinna być grub. 3 cm - prosimy o podanie prawidłowej grubości do wyceny.

Odp. Należy przyjąć płytę grubości 3 cm.

Pytanie 17.
Pozycja nr 68 - izolacja z wełny grubości 10 cm - zgodnie z rysunkiem zawartym w Ocenie stanu technicznego budynku str 17 powinno być 20 cm wełny mineralnej - prosimy o podanie prawidłowej grubości do wyceny.

Odp. Należy przyjąć izolację z wełny grubości 10 cm.

Pytanie 18.
Brak w przedmiarze rusztu pod płytę OSB / poz. Nr 69 / tzn. łaty 5x10 cm co 85 cm zgodnie z rysunkiem zawartym w Ocenie stanu technicznego budynku str 17 - prosimy o uzupełnienie przedmiaru z podaniem ilości robót.

Odp. Patrz nowy przedmiar załączony do niniejszego pisma.

Pytanie 19.
Pozycja nr 69 - płyta OSB o grub. 2 cm - zgodnie z rysunkiem zawartym w Ocenie stanu technicznego budynku str 17 powinna być grubości 2,5 cm - prosimy o podanie prawidłowej grubości do wyceny.

Odp. Należy przyjąć płytę OSB o grubości 2,5 cm.

Pytanie 20.
Pozycja nr 71 i 72 - dokumentacja techniczna nie przewiduje wykonania takich robót - prosimy o wyjaśnienie czego dotyczą te pozycje?

Odp. Powyższe pozycje dotyczą nowego ułożonego ocieplenia na poddaszu.

Pytanie 21.
Pozycja nr 104 - prosimy o podanie wymiarów daszków wejściowych oraz ciężaru konstrukcji i rodzaju szkła / brak tych danych w projekcie technicznym /.

Odp. Wymiary daszków bocznych - 200x230 cm - 2 szt, daszek nad wejściem głównym - 200x280 cm - 1 szt.
Wytyczne szkła: okucia przeznaczone są do stosowania ze szkłem hartowanym, bezpiecznym, klejonym na folii. Przyjęto szkło VSG 88.4 przezierne / ESG8mm/4PVB/ESG8 mm.

Pytanie 22.
Pozycja nr 48, 60, 75, 81 - wywóz gruzu na odległość 0,5 km ponad 1 km - czy Inwestor posiada miejsce na jego składowanie w tej odległości od placu budowy, czy oferent powinien ująć opłatę za wysypisko?

Odp. Pozycja bz. Gruz zagospodaruje Inwestor.

Pytanie 23.
Pozycja nr 77 - 79 - brak wywozu gruzu z rozbiórek dla w/w pozycji - prosimy o uzupełnienie przedmiaru z podaniem ilości robót.

Odp. Pozycje bz. Nie należy doliczać wywozu gruzu z rozbiórek.

Pytanie 24.
Brak w przedmiarze wykonania obróbki blacharskiej na gzymsach ujętych w poz. Nr 103 - prosimy o uzupełnienie przedmiaru z podaniem ilości robót.

Odp. Nie przewidujemy obróbek blacharskich na gzymsach.

Pytanie 25.
Brak w przedmiarze skucia istniejących gzymsów - prosimy o uzupełnienie przedmiaru z podaniem ilości robót.

Odp. Patrz nowy przedmiar załączony do niniejszego pisma.

Pytanie 26.
Brak w przedmiarze demontażu i ponownego montażu rur spustowych dla wykonania docieplenia elewacji - prosimy o uzupełnienie przedmiaru z podaniem ilości robót.

Odp. Patrz nowy przedmiar załączony do niniejszego pisma.

Pytanie 27.
Posadzki / element 7 poz. Nr 106-124 / i Posadzki wraz z izolacjami / element 22 poz. Nr 291-299 / - prosimy o potwierdzenie ilości robót dla w/w pozycji lub ich korektę, gdyż łączna powierzchnia posadzek wynikająca z tych elementów wynosi: płytki 909,08 m2 + panele 1791,26 m2 = 2700,34 m2 / bez klatki schodowej /, przy powierzchni użytkowej budynku wynoszącej 1472,15 m2 / wraz z piwnicami /

Odp. Należy wyzerować następujące pozycje: 114, 115, 118, 119, 120, 121.

Pytanie 28.
Brak w przedmiarze renowacji elementów kamiennych klatek schodowych zgodnie z opisem technicznym str 19 - prosimy o uzupełnienie przedmiaru z podaniem ilości robót.

Odp. Patrz nowy przedmiar załączony do niniejszego pisma.

Pytanie 29.
Brak w projekcie rysunków schodów wejściowych oraz pochylni - prosimy o uzupełnienie materiałów przetargowych.

Odp. Rysunek w załączeniu do tego pisma.

Pytanie 30.
Pozycja nr 141 - ilość 0 m3 - prosimy o potwierdzenie.

Odp. Należy przyjąć obmiar 1,36 m3.

Pytanie 31.
Pozycja nr 166-168 - nawierzchnia z kostki w ilości 505,74 m2 wg opisu technicznego str 4 / bilans terenu / powinno być 539,90 m2 - prosimy o wyjaśnienie rozbieżności.

Odp. Należy przyjąć do wyceny 539,90 m2 nawierzchni z kostki.

Pytanie 32.
Pozycja nr 170-187 - prosimy o wyjaśnienie czy powyższe roboty związane są z wykonaniem jakiś instalacji wewnętrznych budynku?

Odp. Część pozycji dotyczy instalacji a część konserwacji istniejących elementów stalowych.

Pytanie 33.
Element 14 Roboty remontowe, budowlane / poz. Nr 188-219/ powtarza się w przedmiarze na Kotłownię gazową / Element 2 poz. Nr 36-67 / - w którym przedmiarze należy wycenić powyższy zakres robót?

Odp. Element 14 Roboty remontowe, budowlane / poz. 188-219 / należy wykreślić, natomiast do wyceny przyjąć Element 2.

Pytanie 34.
Pozycja nr 223 i 231 - prosimy o potwierdzenie ilości m2 cokolika do rozebrania, gdyż naszym zdaniem ilość ta jest mocno zawyżona.

Odp. Pozycja 223 i 231 - obmiar bz, jednostka mb.

Pytanie 35.
Pozycja nr 241 - nadproża stalowe z Ι do 180 mm w ilości 246,46 mb - wg rysunków nadproży powinno być 216,08 mb - prosimy o podanie prawidłowej ilości robót.

Odp. Należy wycenić 246,46 mb nadproża stalowego z Ι do 180 mm.

Pytanie 36.
Pozycja nr 244 - nadproża stalowe z Ι do 200-220 mm w ilości 24,96 mb - wg rysunków nadproży powinno być 59,24 mb - prosimy o podanie prawidłowej ilości robót.

Odp. Należy wycenić 59,24 mb nadproża stalowego z Ι do 200-220 mm.

Pytanie 37.
Pozycja nr 252 - okładzina stropów z dwóch warstw płyt Fermacell w ilości 2506,30 m2 - prosimy o wyjaśnienie ilości robót w tej pozycji i podanie prawidłowych ilości do wyceny, gdyż jednocześnie sufity podwieszone z dwóch warstw płyt j.w. ujęto w poz. Nr 49, 61, 76 / łączna ilość 1102,92 m2 /. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1472,15 m2 / wraz z piwnicami /.

Odp. Pozycję 252 wykreślić. Do wyceny przyjąć pozycję nr 49, 61, 76.

Pytanie 38.
Pozycja nr 254 - ościeżnice drzwiowe w ilości 105 m2 - powinno być 133,94 m2 - prosimy o korektę ilości robót.

Odp. Do wyceny należy przyjąć 133,94 m2 ościeżnic drzwiowych.

Pytanie 39.
Prosimy o wyjaśnienie czy ościeżnice drzwiowe mają obejmować całą grubość ściany / mur o grubości np. 65 cm /?

Odp. Należy przyjąć szerokość ościeżnic drzwiowych 30 cm.

Pytanie 40.
Pozycja nr 257 - drzwi D2 w ilości 20,70 m2 - zgodnie z zestawieniem powinno być 16,10 m2 - prosimy o korektę ilości robót.

Odp. Należy przyjąć do wyceny drzwi D2 w ilości 20,70 m2.

Pytanie 41.
Pozycja nr 267 - drzwi DP1 w ilości 8,88 m2 czyli 1 szt, wg rzutu parteru w projekcie zamiennym powinny być 2 szt czyli 17,76 m2 - prosimy o podanie prawidłowej ilości robót do wyceny.

Odp. Do wyceny należy przyjąć drzwi DP1 w ilości 2 szt czyli 17,76 m2.

Pytanie 42.
Pozycja nr 268 - drzwi DP2 w ilości 8,81 m2 czyli 1 szt, wg rzutu I piętra w projekcie zamiennym powinny być 2 szt czyli 17,62 m2 - prosimy o podanie prawidłowej ilości robót do wyceny.

Odp. Do wyceny należy przyjąć drzwi DP2 w ilości 2 szt czyli 17,62 m2.

Pytanie 43.
Pozycja nr 269 - drzwi DP3 w ilości 9,02 m2 czyli 1 szt, wg rzutu parteru w projekcie zamiennym powinny być 2 szt czyli 18,04 m2 - prosimy o podanie prawidłowej ilości robót do wyceny.

Odp. Do wyceny należy przyjąć drzwi DP3 w ilości 2 szt czyli 18,04 m2.

Pytanie 44.
Pozycja nr 270 - czy zgodnie z zestawieniem drzwi DP4 powinny być EI30, a okienko podawcze EI60?

Odp. Ma być okno EI60 zgodnie z projektem / wymagane odpowiednio jak dla ściany budynku a nie jak dla okna /.

Pytanie 45.
Pozycja nr 271-273 - prosimy o uzupełnienie materiałów przetargowych o zestawienie stolarki okiennej wraz z podziałem, funkcjami oraz szkleniem dla poszczególnych okien / brak w dokumentacji /.

Odp. W załączeniu przedkładamy zestawienie stolarki okiennej.
Przyjąć szkło bezpieczne ESG 6 mm/16Ar/VSG 33.1 o współczynniku przenikania U=1.1 k/m2. Kolor ramy RAL: 9006.

Pytanie 46.
Brak w przedmiarze okien stałych EI60 na klatce schodowej - prosimy o uzupełnienie przedmiaru.

Odp. Okna EI 60 są ujęte w zestawieniu stolarki / patrz odp. na pyt. 45 / oraz w przedmiarach kosztorysowych poz. 271 - 274.

Pytanie 47.
Pozycja nr 274 - prosimy o uzupełnienie materiałów przetargowych o rysunek szklanej ścianki osłonowej wraz z wymiarami, podziałem, funkcjami oraz szkleniem dla poszczególnych okien / brak w dokumentacji /, a także konstrukcji nośnej ściany.

Odp. W załączeniu przedkładamy dokumentację wykonania ramy żelbetowej w miejscu istniejącej ściany z cegły. Dodatkowo w załączeniu wprowadza się nowe pozycje przedmiarowe wynikające z dokumentacji uzupełniającej - poz. 274.1 - 274.15. Ścianę szklaną należy wykonać w systemie Schło FW 60+HI lub równoważne w układzie słupowo - ryglowym wg załączonego schematu.
Szkło : gr 36 mm. Wewnętrzne szkło bezpieczne ESG 6 mm/16Ar/VSG 66.2 o współczynniku przenikania U=1.1 kW.m2, kolor ramy RAL : 9006.
Okna RU w fasadzie słupowo ryglowej - System Schüco lub równoważne AWS/ADS70BS.HI- okno pływające / bez słupka dzielącego - rama okna mocowana do szyby fasadowej /.

Pytanie 48.
Pozycja nr 283 - prosimy o wyjaśnienie jakich skrzydeł dotyczy ta pozycja / brak w zestawieniu stolarki /?

Odp. Pozycja nr 283 dotyczy głównych drzwi wejściowych do budynku.

Pytanie 49.
Brak w dokumentacji oraz przedmiarze robót renowacji lub wykonania nowych drzwi zewnętrznych - prosimy o uzupełnienie dokumentacji i przedmiaru z podaniem ilości robót.

Odp. Drzwi wejściowe ujęto w pozycji 283.

Pytanie 50.
Pozycja nr 284 - prosimy o potwierdzenie ilości robót, gdyż wg dokumentacji ilość m2 kabin WC z laminatu jest znacznie mniejsza.

Odp. Należy przyjąć do wyceny 90 m2.

Pytanie 51.
Pozycja nr 301 - malowanie ścian w ilości 3001,44 m2, natomiast gładź na ścianach jest w ilości 3120,92 m2 - prosimy o podanie prawidłowej ilości robót dla poz. 301.

Odp. W poz. 301 należy przyjąć do wyceny 3120,92 m2.

Pytanie 52.
Brak w przedmiarze kraty na drzwiach, pokazanej na elewacji wschodniej - prosimy o uzupełnienie z podaniem ilości robót.

Odp. Patrz nowy przedmiar załączony do niniejszego pisma.

Pytanie 53.
Czy inwestor nie przewiduje remontu przewodów kominowych, gdyż brak odnośnika w dokumentacji i przedmiarach robót.

Odp. Kominy są już wykonane.

Pytanie 54.
Czy przedmiar robót obejmuje wszystkie roboty wynikające z projektu zamiennego?

Odp. Tak, przedmiar obejmuje wszystkie roboty wynikające z projektu zamiennego.

Przedmiar robót "Fontanna"

Pytanie 55.
Prosimy o wyjaśnienie, czy odcinki kanalizacji deszczowej i wodociągu kolidujące z budową fontanny / wg opisu technicznego / zostały już wykonane? Brak takich robót w przedmiarach. Prosimy o uzupełnienie lub informację, że roboty te nie wchodzą w zakres niniejszego przetargu.

Odp. Roboty te nie wchodzą w zakres niniejszego przetargu.

Pytanie 56.
Brak w przedmiarze ławek parkowych wg projektu. Prosimy o uzupełnienie lub informację, iż nie wchodzą w zakres przetargu.

Odp. Przyjąć 5 szt ławek parkowych wg załączonego załącznika. Patrz nowy przedmiar załączony do niniejszego pisma.

Pytanie 57.
Pozycja 11 - brak krotności wywozu ziemi i opłaty za wysypisko - prosimy o uzupełnienie

Odp. Ziemię Inwestor zagospodaruje na miejscu.

Pytanie 58.
Pozycja nr 22 - okładziny z płyt granitowych - wg przedmiaru 35,743 m2 / zaliczono tylko wewnątrz mis /, natomiast wg projektu powinno być około 48 m2 - prosimy o podanie prawidłowej ilości robót do wyceny.

Odp. Do wyceny należy przyjąć 48 m2 okładziny z płyt granitowych.

Pytanie 59.
Pozycja 26-29 - prosimy o przedstawienie szczegółowych przedmiarów dotyczących wykonania przyłączy.

Odp. Patrz nowy przedmiar załączony do niniejszego pisma.

Roboty elektryczne

Pytanie 60.
Pozycja 4.11 - czy w tej pozycji należy wycenić moduły awaryjne? Jeżeli tak to ilu godzinne? Prosimy o wskazanie do których opraw ujętych w przedmiarze będą zabudowane. Zaznaczamy iż w zestawieniu materiałowym PT nie zostały uwzględnione.

Odp. Oświetlenie awaryjne ująć jak w pozycji. Moduły awaryjne dotyczą opraw stosowanych w ciągach komunikacyjnych.

Inne

Pytanie 61.
Brak w materiałach przetargowych projektu technicznego oraz przedmiaru robót na likwidację istniejącej i wykonanie nowej kanalizacji sanitarnej, deszczowej i przyłącza wodociągowego, które należy wykonać wg opisu technicznego architektury str. 3 pkt 2 oraz rysunku zagospodarowania terenu. Prosimy o zamieszczenie na stronie internetowej Inwestora w/w dokumentów lub informację, że roboty te nie wchodzą w zakres niniejszego przetargu.

Odp. Patrz odpowiedź na pytanie 59. Informujemy, że budynek starej szkoły ma wykonane przyłącza.

SIWZ i umowa

Pytanie 62.
Pkt 12 ppkt 2 SIWZ - "na podstawie przedmiaru robót wykonawca zobowiązany jest wypełnić kosztorys ofertowy w formie uproszczonej / we wszystkich pozycjach /.."
Prosimy o określenie czy do oferty można dołączyć kosztorys ofertowy w postaci wydruku z własnego programu kosztorysowego w układzie zgodnym z załączonym do materiałów przetargowych przedmiarem / tzn. zawierający nr specyfikacji, opis robót, jednostkę, ilość robót, cenę jednostkową i wartość robót /? Czy opisy robót muszą być dosłowne takie jak podane w przedmiarach, czy wystarczy aby zachowany był sens zdania w sposób jednoznaczny opisujący robotę w danej pozycji kosztorysowej?

Odp. Do oferty może być dołączony kosztorys ofertowy w postaci wydruku z własnego programu kosztorysowego, pod warunkiem zachowania nr specyfikacji, pozycji, opisów pozycji , ilości i jednostek zgodnie z załączonym przedmiarem robót. Opisy robót muszą być takie jak w przedmiarze.

Pytanie 63.
Jeżeli Inwestor podtrzymuje zapis, iż do oferty należy dołączyć wypełniony kosztorys ofertowy / załączony przez Inwestora na stronie internetowej / , to prosimy o zamieszczenie kosztorysów w formie edytowalnej np. w formacie "excel" wraz z uwzględnieniem zmian wynikających z odpowiedzi.

Odp. Zmiany wynikające z udzielonych odpowiedzi należy nanieść samodzielnie, zgodnie z pisemnymi odpowiedziami.

Pytanie 64.
Prosimy o wyjaśnienie § 1 "Zakres zgodny z dokumentacja projektową, przedmiarem / jako dokument pomocniczy / ..?" - dlaczego przedmiar jest dokumentem pomocniczym skoro oferent nie może dokonywać żadnych zmian w załączonym przedmiarze robót i jak będą rozliczane roboty, gdy wystąpią istotne różnice w ilościach pomiędzy przedmiarem Zamawiającego a rzeczywistą ilością robót do wykonania?

Odp. Zapis "jako dokument pomocniczy" został wpisany pomyłkowo i należy go usunąć. Rozliczenie robót nastąpi wg ilości faktycznie wykonanych, jednak wartość nie może przekroczyć wartości umownej.

Pytanie 65.
Prosimy o wyjaśnienie, dlaczego ostatnia płatność uzależniona jest od uzyskania pozwolenia na użytkowanie, skoro przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót a nie uzyskanie pozwolenia na użytkowanie?

Odp. Ponieważ uzyskanie pozwolenia na użytkowanie "potwierdza" wykonanie robót budowlanych zgodnie z projektem budowlanym i obowiązującymi przepisami, jest to element "weryfikujący" robotę budowlaną. Dodatkowo jest to informacja dla wykonawcy, iż roboty należy zakończyć odpowiednio wcześniej aby w terminach administracyjnych zmieścić się z uzyskaniem decyzji do dnia 31.07.2012 r.

UWAGA!
Ze względu na objętość dokumentu załączniki do niniejszego pisma należy pobrać ze strony internetowej UG - www.zebrzydowice.pl.


 
 z up. WÓJTA
mgr inż. Karol Sitek
Zastępca Wójta

 

ZAŁĄCZNIKI DO NINIEJSZEGO PISMA - UZUPEŁNIENIE DOKUMENTACJI PRZETARGOWEJ ZNAJDUJE SIĘ W MENU "Dokumenty przetargowe" (na stronie www.zebrzydowice.pl) - LINK

Rodzina 500 plus
Kamera
Kamera na Młyńszczok
Mapa Gminy

Punkt
PROFILAKTYKA
UZALEŻNIEŃ
Gospodarka odpadami
Nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi:ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE


STAN WODY W PIOTRÓWCE

OSTRZEŻENIA I RAPORTY
Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego
JAKOŚĆ POWIETRZA - INFORMOWANIE


SIP

GUS - SVS 2015


DANE STATYSTYCZNE GMINY
Information / Informace
Information

english

Informace

Czech
Wiadomości znad Piotrówki
najnowszy numer Wiadomości znad Piotrówki:

www.wzp.zebrzydowice.pl
ORLIK 2012

Bannery


Rządowe Centrum Legislacji


Powiat CieszyńskiCopyright © Urząd Gminy Zebrzydowice 2013
Urząd Gminy w Zebrzydowicach ul. Ks. A. Janusza 6, tel. 032 47 55 100, fax: 032 469 32 66
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w Państwa przeglądarce internetowej.
Więcej szczegółów w dziale Polityka prywatności

Za treści publikowane na stronach zawartych w odnośnikach (linkach) do innych witryn lub instytucji Urząd Gminy Zebrzydowice nie odpowiada
   PHP-Fusion